Kies uw kerk
banner

Bedevaart Lourdes 2017

Met bisschop De Korte naar Lourdes

Van 14 t/m 21 oktober 2017 gaat het bisdom van ’s-Hertogenbosch op bedevaart naar Lourdes. Bisschop Gerard de Korte nodigt u van harte uit om met hem deel te nemen aan de pelgrimage.

Mgr. De Korte ziet uit naar de reis: “Het belooft een week te worden van ontmoeting, ontspanning en bezinning. Op onze pelgrimage kunnen wij onze onderlinge band versterken en ons geloof verdiepen. Mag ik u van harte uitnodigen met mij mee naar Lourdes te gaan?”?

De bedevaart vindt in de herfstvakantie plaats zodat ook jongeren en gezinnen kunnen deelnemen. De reis is per TGV: de snelle treinverbinding brengt de pelgrims in één dag naar Lourdes. Er is ook een busreis die bijzonder geschikt is voor bedevaartgangers die van een rolstoel gebruik maken of liggend vervoerd moeten worden. Bisschop De Korte: “Een katholieke bedevaart is altijd een mix van gebed, van vroomheid en van gezelligheid. Het is ook een mogelijkheid om te ervaren en te vieren dat we gezamenlijk de kerk van het bisdom van ’s-Hertogenbosch zijn.”?

 

Pelgrimsfonds

Namens het pastoraal team, dat zich graag bij de uitnodigende woorden van onze bisschop aansluit,   gaan pastoor Leendert Spijkers en pastor Wilfred van Nunen ook mee. Zij hopen dat er ook gezinnen en jongeren aansluiten. Om het voor hen financiëel mogelijk te maken is er een pelgrimsfonds in het leven geroepen. Dit fonds maak het mogelijk dat de eerste tien gezinnen die zich aanmelden mee kunnen voor de prijs van één volwassene (899 euro) en dat de eerste tien jongeren (18-30 jaar) mee kunnen voor 350 euro. Dit is, buiten persoonlijke uitgaven, alles inbegrepen. Een mooie stimulans voor geïntereseerde gezinnen en jongeren om mee te gaan!

De Stichting Pelgrims Fonds bestaat dankzij giften. Mensen die gezinnen, jongeren en minder draagkrachtigen financiëel willen steunen om een pelgrimage mee te maken, kunnen dit doen door een bedrag over te maken naar IBAN: NL12 RABO 0321 1392 91. Met het oog op toekomstige plannen om via het organiseren van pelgrimages aan kerkopbouw te doen, is het goed om te melden dat ook ná de Lourdesbedevaart bijdragen voor dit doel behouden blijven.  

 

Aanmelding

Voor aanvullende informatie en aanmelding voor de Lourdesbedevaart kunt u terecht bij de coördinator voor onze parochie, Annelies van de Ven, tel. 0499-576072.  

Rozenkrans Basiliek

Rozenkrans Basiliek

Deze pelgrimage houden we aan de vooravond van de honderd zestigste verjaardag van de eerste verschijning op 11 februari 1858. Met Bernadette gaan ook wij naar de Grot om te ervaren dat de Heer ook vandaag grote dingen aan ons doet.

Ontmoeting

Ontmoeting is een belangrijk element in de bedevaarten die het bisdom van ’s-Hertogenbosch organiseert. Ook in 2017 staat ontmoeting centraal in Lourdes: in dit geval de ontmoeting met Maria en via haar de ontmoeting met de Levende Heer. Maar ook voor de onderlinge ontmoeting is volop gelegenheid. Pelgrims leren elkaar tijdens de bedevaart goed kennen, zo is de ervaring.

Reisopties

TGV: 14 tot en met 21 oktober
Bus & VNB-lance: 13 tot en met 21 oktober

We reizen met de TGV; deze snelle treinverbinding brengt de bedevaartgangers in één dag naar Lourdes.

Heeft u zorg nodig en wilt u graag met de bus naar Lourdes? Dan is de VNB-Lance iets voor u! De VNB-Lance is en bus die, naast gezonde pelgrims, ook plaats biedt aan pelgrims die zorg nodig hebben. Zoals pelgrims die van een (elektrische) rolstoel gebruikmaken of pelgrims die liggend vervoerd moeten worden. Medische en verpleegkundige begeleiding is aanwezig tijdens de busreis en in Lourdes, zodat u zorgeloos op reis kunt gaan.

Gerard de Korte (Foto: Marlies Bosch)

Gerard de Korte (Foto: Marlies Bosch)

Lourdes grot

Lourdes grot

Mag ik u uitnodigen om met mij naar Lourdes te gaan?
Op onze bedevaart kunnen wij onze onderlinge band versterken en ons geloof verdiepen. Wij kunnen inspiratie opdoen voor onze inzet in onze eigen geloofsgemeenschappen. In vertrouwen op Christus kunnen wij samen de kerk opbouwen.’ 

+ Gerard de Korte

Meer informatie / inschrijven
www.vnb.nl  (katholieke reisorganisatie voor pelgrims)
bel VNB:  073-681.81.11
of mail roosmarie.manders@vnb.nl

www.bisdomdenbosch.nl   (Bisdom van ’s-Hertogenbosch)         
mail fvgenugten@bisdomdembosch.nl

Met bisschop De Korte naar Lourdes

 

 

 

Van 14 t/m 21 oktober 2017 gaat het bisdom van ’s-Hertogenbosch op bedevaart naar Lourdes. Bisschop Gerard de Korte nodigt u van harte uit om met hem deel te nemen aan de pelgrimage.

 

Mgr. De Korte ziet uit naar de reis: “Het belooft een week te worden van ontmoeting, ontspanning en bezinning. Op onze pelgrimage kunnen wij onze onderlinge band versterken en ons geloof verdiepen. Mag ik u van harte uitnodigen met mij mee naar Lourdes te gaan?”?

 

De bedevaart vindt in de herfstvakantie plaats zodat ook jongeren en gezinnen kunnen deelnemen. De reis is per TGV: de snelle treinverbinding brengt de pelgrims in één dag naar Lourdes. Er is ook een busreis die bijzonder geschikt is voor bedevaartgangers die van een rolstoel gebruik maken of liggend vervoerd moeten worden. Bisschop De Korte: “Een katholieke bedevaart is altijd een mix van gebed, van vroomheid en van gezelligheid. Het is ook een mogelijkheid om te ervaren en te vieren dat we gezamenlijk de kerk van het bisdom van ’s-Hertogenbosch zijn.”?

 

Pelgrimsfonds

 

Namens het pastoraal team, dat zich graag bij de uitnodigende woorden van onze bisschop aansluit,   gaan pastoor Leendert Spijkers en pastor Wilfred van Nunen ook mee. Zij hopen dat er ook gezinnen en jongeren aansluiten. Om het voor hen financiëel mogelijk te maken is er een pelgrimsfonds in het leven geroepen. Dit fonds maak het mogelijk dat de eerste tien gezinnen die zich aanmelden mee kunnen voor de prijs van één volwassene (899 euro) en dat de eerste tien jongeren (18-30 jaar) mee kunnen voor 350 euro. Dit is, buiten persoonlijke uitgaven, alles inbegrepen. Een mooie stimulans voor geïntereseerde gezinnen en jongeren om mee te gaan!

 

De Stichting Pelgrims Fonds bestaat dankzij giften. Mensen die gezinnen, jongeren en minder draagkrachtigen financiëel willen steunen om een pelgrimage mee te maken, kunnen dit doen door een bedrag over te maken naar IBAN: NL12 RABO 0321 1392 91. Met het oog op toekomstige plannen om via het organiseren van pelgrimages aan kerkopbouw te doen, is het goed om te melden dat ook ná de Lourdesbedevaart bijdragen voor dit doel behouden blijven.  

 

 Aanmelding

 

Voor aanvullende informatie en aanmelding voor de Lourdesbedevaart kunt u terecht bij de coördinator voor onze parochie, Annelies van de Ven, tel. 0499-576072.  

Publicatiedatum: 21 april 2017