Kies uw kerk
banner

Geslaagde SBO Vriendendag op zondag 27 augustus 2017


Een geslaagde vriendendag

Op de laatste zondag van augustus hebben wij een heel gezellig samenzijn mogen beleven van de vrienden van Odulphus, dat georganiseerd werd door de Stichting Behoud Odulphus. Het was schitterend weer en bij het samenzijn in de tuin van de pastorie was het heel gezellig druk. Stenen kosten geld en het is een voortdurende zorg om gebouwen in stand te houden, maar mensen geven een ziel aan die gebouwen. De aanwezigheid van mensen brengt een ruimte tot leven. Er zijn nog veel mensen die de Sint-Odulphus kerk een goed hart toedragen. Wij zijn daar erg dankbaar voor. Toch is het een goede zaak dat alle inwoners van Best in de gelegenheid gesteld worden om aan dit monument aandacht en geld te besteden. Het vertegenwoordigt een enorme historische waarde. De Odulphuskerk staat op de plek van de woonplaats van Odulphus. Hij is de eerste landelijke heilige en van Brabantse bodem. De geschiedenis gaat dan zelfs terug tot 775. Dat geeft een bijzondere betekenis aan heel ons dorp, waar wij trots op mogen zijn. Deze kerk is de oudste kerk van de kerken in Best. Vandaar dat ze ook aandacht verdient als religieus erfgoed. In een tijd waarin Best en de mensen die er woonden, deze kerk bouwden, moeten ze er heel wat voor over hebben gehad. De kerk die toen een belangrijk onderdeel uitmaakte van heel het dorpsleven. Alle grote gebeurtenissen van de wieg tot het graf werden in deze kerk gevierd. Kortom de kerk die als een baken midden in hun leven stond. Daarom te meer is ook de culturele waarde van de Odulphuskerk heel bijzonder. Mede door de geslaagde uitvoering door architect Weber, is de kerk ook een fraai element binnen de skyline van ons dorp. Daarom begrijp ik dat velen ook wat geld over hebben om deze kerk in stand te houden en wij zijn daar als contactgroep heel blij mee. Juist nu wij samengegaan zijn met zes andere kerken binnen de parochie Odulphus van Brabant is die aandacht van zoveel mogelijk mensen heel belangrijk en waarderen wij uw bijdrage heel speciaal. Daarom durf ik u ook te vragen wordt ambassadeur van onze kerk, ze is het waard.

Dré Brouwers, pastor

Meer foto's kunt u vinden op: http://www.odulphusvanbrabant.nl/sint-odulphus/algemeen/fotoreportages/2017-08-27-sbo-vriendendag/

Publicatiedatum: 04 september 2017