Kies uw kerk
banner

MIVA-collecte 16 en 17 augustus 2025

MIVA-collecte 2025: ‘Geef artsen in Uganda licht om levens te redden’

Op 16 en 17 augustus 2025 vindt de jaarlijkse MIVA-collecte plaats in de katholieke kerken. Dit jaar vraagt stichting MIVA urgente aandacht voor verpleegkundige Enock, die in het St. Francis Ziekenhuis in Uganda dagelijks vecht voor het leven van zijn patiënten.

Opereren bij het licht van een zaklamp  
Iedere week is het meerdere malen raak: er is geen stroom. Soms wel acht uur lang. Enock kent de gevolgen maar al te goed. Op een hectische avond hielp hij een moeder die onder begeleiding van een vroedvrouw beviel. Tijdens de geboorte verloor ze zoveel bloed dat ze in shock raakte. Net op het moment dat een infuus moest worden aangebracht, viel de stroom uit. Met slechts het licht van een zaklamp kon het team haar leven redden.

Licht voor levens: doneer voor zonnepanelen
Ieder moment dat het ziekenhuis geen betrouwbare energievoorziening heeft, staan levens op het spel. Daarom wil MIVA het ziekenhuis van Enock voorzien van zonnepanelen. Dit betekent: altijd goed licht tijdens operaties en bevallingen en stabiele energie voor levensreddende ingrepen, zoals bloedtransfusies. 

Over Stichting MIVA
In veel landen zijn basisvoorzieningen als gezondheidszorg en onderwijs onbereikbaar voor de meest kwetsbaren. Gelukkig zijn er lokale mensen die zich inzetten om anderen te helpen. MIVA ziet het als haar missie om deze mensen te steunen met onmisbare vervoers- en communicatiemiddelen en solaroplossingen. En om zo hoop te bieden op een betere toekomst.

Lees meer op miva.nl over hoe u het werk van onder anderen verpleegkundige Enock kunt steunen.

Foto: Enock moet tijdens een stroomuitval de operatietafel voorbereiden met het licht van een zaklamp.

Publicatiedatum: 08 augustus 2025